کلیپ 1


خطاب میشوند " مدافعــانِ حــــرم "

و انگار خدا دارد جبران میکند تنهایے زینب
را در کربـــــلا ...
" ســـــوریہ " معبدیست براے آنانے کہ
تاریخ را حسرت خوردند و در اشک پیچیدند  
و گویا این تنها فرصت است براے رفتن ...
دمشـــــق مقصدِ پرواز مردانے است کہ
راه " شهادت "را نہ در سنگرهاے حرف کہ در گذرگاه‌هاے عمل نعمت گرفته اند ...

میدانے بآنـــــو ❤️
به زندگے مردانِ حَرَمَت کہ میرسم نگاهم تنها گرِه میخورد بہ بصیرت هایے کہ میدرخشند و انگار راهِ دمشق از همین‌جا معلوم است ...
زیر سایه‌ے شما ، عبّاس وار دفاع کردن ،
 جز " شهادت " اجرِ دیگرے ندارد .


به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شهید جواد محمدی(مهدی محمدی منفرد) از مشهد مقدس داوطلبانه راهی سوریه شده  برادر شهید مدافع حرم مهدی محمدی مفرد در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به خصوصیات اخلاقی و شخصیتی شهید گفت: برادرم در تمام هیئت‌ها فعالی بود حتی بسیاری از جلسات مهدیه مشهد را نیز خود پایه‌گذاری کرده است. بعد از جنگ‌هایی که در سوریه شکل گرفت و کشورهای بسیاری بر آن دامن زدند گفت من باید هر طور که امکانش باشد به سوریه بروم. گفتم شما دو فرزند کوچک داری اما نتوانستم مانع رفتنش شوم. معتقد بود هر جا اسلام و مسلمانان در خطر باشند باید رفت، اسلام مرز ندارد وقتی به شیعیان سوریه و حرم حضرت زینب(س) جسارت کنند به حرم امام رضا(ع) و مردم ایران هم ممکن است جسارت کنند.

وی در ادامه گفت: برادرم دو فرزند دارد که ابوالفضل سه ساله و علی اکبر چند روزه است، مهدی می‌گفت: "اگر امروز به سوریه نروم چطور می‌توانم انتظار داشته باشم فرزندانم در کشورشان امنیت داشته باشند." برادرم از طریق لشکر فاطمیون اقدام کرد و مدتی در تهران در یک دوره آموزشی داشت. فرزندش دو روزه بود که داوطلبانه راهی سوریه شد. بعد از 38 روز در 15 بهمن‌ماه سال جاری در عملیات نبل و الزهرا به درجه رفیع شهادت نائل شد.

محمدی افزود: روز جمعه برای شناسایی پیکرش به تهران رفتیم، گلوله به صورت مهدی خورده بود و نیمی از صورتش از بین رفته بود.10 روز مانده بود که به سوریه برود برای دوره فوق لیسانس ثبت نام کرده بود، شرایط  تحصیلی، شغلی و مالی مهدی خیلی خوب بود برخلاف عقیده برخی که معتقدند مدافعان حرم برای پول از جان خود می‌گذرند باید بگویم مهدی کارمند حراست فرودگاه بود و هیچ نیاز مالی نداشت. تنها برای دلش و عشقی که به ائمه اطهار داشت رفت و در نهایت شهید شد.

فرزند دوم شهید جواد محمدی، علی اکبر نام دارد. او دو روزه بود که پدر راهی سوریه شد. علی اکبر حالا در 40 روزگی با پیکر مطهر پدر برای آخرین بار وداع می‌کند. تصویر وداع فرزند چهل روزه شهید جواد محمدی با پیکر پدر ثبل از مراسم خاکسپاری